wtorek, 10 sierpnia 2010

Cieniowanie - mały kursik

Otrzymałam ostatnio kilka pytań o sposób cieniowania brzegów wyciętych elementów np. obrazka, życzeń. Sposób ten można wykorzystać nie tylko do wykrojników, ale również podczas ręcznego embossingu (czyli wytłaczania wzoru).Tak więc na potrzeby własne przygotowałam taki kursik.
Potrzebujemy distressowe tusze (można też użyć innych tuszy) blender oraz przygotowane elementy, które chcemy wycieniować.


W moim przypadku jest to stempelek sukienki dziecięcej oraz wydrukowany napis.


Następnie należy dopasować wykrojnik na wycięty wcześniej element, całość najlepiej umieścić na kartce ksero, aby nie zabrudzić blatu biurka.

Przytrzymujemy wykrojnik tak, aby w czasie tuszowanie nie zmienił położenia względem wyciętego elementu, drugą ręką delikatnie przesuwamy blenderem w kierunku od brzegu wykrojnika na zewnątrz.

Takie ruchy wykonujemy wokół całego elementu.W ten sam sposób cieniujemy element wycięty szablonem z embossingiem w środku:Zamiast oryginalnego blendera możemy użyć gąbki kosmetyczne lub wykonać własny blender według kursu na blogu sasilli (mam nadzieję, że nie będzie mi miała za złe, iż podałam link do jej bloga)

W podobny sposób możemy wycieniować wzory wytłoczone ręcznie przy pomocy szablonów do embossingu na przykład takich:Mam nadzieję, że mój kursik jest dla Was zrozumiały i wykorzystacie ten sposób do ozdabiania swoich prac :)

Dziękuje i pozdrawiam :*

7 komentarzy:

 1. bardzo zrozumiały i przydatny!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny kursik :) Bardzo dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatna rzecz :) Dziękujemy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuje -przydatny kurs -Piękne są Twoje wszytskie prace.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny kursik :)
  Moje cieniowania jakieś takie napaćkane wychodzą. Chyba za dużo tuszu mi się nabiera albo gąbka do kitu :/
  Wykrojników nie mam więc mogę pomarzyć o takim pięknym białym brzegu.
  No cóż,idę paćkać dalej ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęconą chwilę, za dobre słowo:*
Thanks so much for stopping by! Have a wonderful day!