wtorek, 27 października 2009

Światowe dni origami / World Origami Days

obchodzimy od 24 października do 11 listopada.
24 października to data urodzin Lillian Oppenheimer, założycielki Origami USA i Brytyjskiego Stowarzyszenia Origami, kobiety, która przyczyniła się do popularyzacji origami na całym świecie.
W 2005 roku idee tego święta opisano tak:

Origami jest uważane za zabawę dla dzieci, ewentualnie za sztukę elitarną, w pewien sposób niedostępną laikom. Powinniśmy zmienić ten pogląd. Chcemy poszerzać krąg osób zainteresowanych origami. Chcemy pokazać, iż origami może być świetną zabawą dla wszystkich. Jest to sztuka, która może zostać z łatwością opanowana przez ludzi w każdym wieku, różnych umiejętnościach i poziomach edukacji, z niewielkim nakładem finansowym.
Wypuśćmy origami na ulice! Pokażmy origami społeczeństwu dzięki udziałowi zwykłych ludzi, dzieląc naszą miłość magii, jaką może zawrzeć w sobie zwykła kartka papieru.Ponieważ jestem origamistką w mojej szkole w kilku klasach podczas lekcji zrobiłam zajęcia z origami pokazując bardzo proste modele: serce, żaglówkę (która jest symbolem origami w USA). Zabawa była świetna - same zobaczcie:
Tutaj strona World Origami Days,
a proste modele do złożenia można ściągnąć z tej strony - polecam.
Miłego składania :))

1 komentarz:

Dziękuję za poświęconą chwilę, za dobre słowo:*
Thanks so much for stopping by! Have a wonderful day!